Свакодневним вежбањем до вредних награда

Као и у претходне три године ученици наше школе учествовали су на конкурсу Покренимо нашу децу који за све основне школе у Србији реализује Aqua viva, бренд компаније Књаз Милош. Министарство просвете, науке и технолошког развија и Српски савез професора физичког васпитања и спорта већ четврту годину подстичу додатну петнаестоминутну физичку активност за ученике од првог до четвртог разреда. Одељење IV1 са својим учитељем Рајком Павловићем је, поред обавезних вежби, осмислило и додатне садржаје физичких активности што им је омогућило да добију једну од 3 главне награде. Тако ће, поред сета реквизита за физичко васпитање за ученике бити организован и једнодневни излет спортско- едукативног карактера.

„ У доба дигиталне забаве и све израженијег седентарног начина живота код деце, заиста је важно да укажемо на неопходност игре и физичке активности. Зато се моји ученици и ја трудимо да анимирамо и друге ђаке и учитеље да вежбају. У сарадњи са њима смо и остварили овај успех и освојили вредне награде,“ рекао је учитељ Рајко Павловић.

Погледајте како то раде наши малишани: